Pożyczki bez BIK – czy warto z nich korzystać

Pożyczki bez BIK, to oferta firm pozabankowych, skierowana do osób, które z różnych powodów figurują w Krajowym Biurze Kredytowym. Bardzo często w takiej sytuacji, nie mogą skorzystać z kredytów oferowanych przez banki, nawet jeśli posiadają odpowiednią zdolność kredytową. W takiej właśnie sytuacji warto skorzystać z produktów firm pozabankowych.

BIK – Biuro Informacji Kredytowej

BIK to skrót, który dla wielu osób oznacza koniec marzeń o zaciągnięciu kredytu czy pożyczki w banku. Co on oznacza? Pod tym skrótem kryje się Biuro Informacji Kredytowej. Instytucja ta powstała z inicjatywy banków działających na polskim rynku. W biurze tym gromadzone są i integrowane nasze historie kredytowe. Ma to na celu weryfikację potencjalnych kredytobiorców pod kątem ich dotychczasowych zachowań podczas regulacji zaciągniętych zobowiązań. Jeśli ktoś więc wziął pożyczkę w jednym banku i nie chce jej spłacić, czy ma z tym problem, a zamierza wziąć kolejną w innym banku – wówczas kolejny bank wie o jego sytuacji. No i w związku z tym osoby zadłużone mają często problem z uzyskaniem pożyczki czy kredytu. Ale i one mają możliwość ich zaciągnięcia.

Pożyczki bez BIK alternatywą dla kredytu

Rozwiązaniem alternatywnym są pożyczki bez BIK. Są to usługi finansowe oferowane przez instytucje o charakterze pozabankowym. Takie instytucje nie mogą udzielać kredytów, bo te zarezerwowane są dla banków. Ale udzielanie pożyczek jak najbardziej należy do ich kompetencji. I z tego korzystają. Aby być też dla banków konkurencją, w swojej ofercie posiadają właśnie pożyczki bez BIK. Jeśli ktoś więc jest zadłużony, a chciałby kolejną pożyczkę zaciągnąć, taka instytucja wychodzi mu naprzeciw.

Oferta pożyczek bez BIK

W tym miejscu warto powiedzieć, że oferta dla osób, które w BIK figurują jako zadłużone, jest dzisiaj naprawdę imponująca. Wiele firm oferuje wsparcie na coraz to korzystniejszych warunkach. Dlatego też nie warto sięgać od razu po pierwszą napotkaną ofertę. No chyba, że tak bardzo goni nas czas. Wówczas szybkie załatwienie formalności będzie kluczowe.