Jak chronić informacje zawarte w kartach kredytowych?

Oszustwa bankowe stanowią stałe zagrożenie dla bezpieczeństwa konsumentów finansowych. I chociaż karty kredytowe mogą być bezpiecznym, wygodnym, a nawet korzystnym sposobem płacenia za rzeczy, ważne jest, aby wiedzieć, jak używać ich w inteligentny sposób, który zapewni Ci bezpieczeństwo przed potencjalną kradzieżą. Większość firm obsługujących karty kredytowe ma swoje własne zabezpieczenia przed oszustwami, więc nawet jeśli padniesz ofiarą oszustwa, to nie jest to koniec świata. 

Na przykład wystawca karty kredytowej usunie z Twojego wyciągu nieuczciwe opłaty, jeśli je zgłosisz i przeprowadzi dochodzenie, które potwierdzi oszustwo. Jednak takie zdarzenia to komplikacje, z którym trzeba sobie radzić, więc zapobieganie oszustwom jest lepszym rozwiązaniem. 

Jakie informacje przechowuje karta kredytowa?

Zanim dowiesz się, jak chronić informacje zawarte w karcie kredytowej, możesz zastanawiać się, jakie dane są na niej przechowywane.

Zacznijmy od chipa w karcie kredytowej, który przechowuje informacje potrzebne karcie do dokonania transakcji. Chipy do kart kredytowych są ulepszeniem metody paska magnetycznego, ponieważ paski magnetyczne są łatwiejsze do sklonowania, co czyni je bardziej podatnymi na oszustwa. 

Jak chronić informacje zawarte w kartach kredytowych?

Bezpieczne przechowywanie informacji w karcie kredytowej jest bardzo ważne, zwłaszcza teraz, gdy wiele z naszych urządzeń cyfrowych pozwala nam na przechowywanie informacji o karcie kredytowej w naszych przeglądarkach lub na samym urządzeniu.

Ponieważ w erze cyfrowej informacje o Twojej karcie kredytowej znajdują się w wielu miejscach, bezpieczeństwo jest kluczem do ochrony przed tymi, którzy mogliby je wykorzystać bez Twojej zgody. Oto kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby zachować bezpieczeństwo swoich informacji:

Przechowuj swoją kartę kredytową w bezpiecznym miejscu. Zawsze powinieneś wiedzieć, gdzie znajduje się Twoja fizyczna karta kredytowa. Niezależnie od tego, czy używasz portfela, etui na karty, portmonetki czy innej metody noszenia kart, powinieneś być konsekwentny. Zgubiona karta kredytowa może być poważnym problemem, którego chcesz uniknąć.

Zwróć uwagę na terminal płatności. Jako klient może być trudno to stwierdzić, ale jeśli masz złe przeczucia co do terminala płatności, którego sprzedawca używa do skanowania karty, może lepiej zdecydować się na płatność gotówką. Przeczytaj w jakich sytuacjach lepiej jest płacić gotówka w portalu www.mentalwin.pl

Ostrożnie korzystaj z przechowywania danych karty w przeglądarce. Wiele przeglądarek internetowych, takich jak Firefox, Chrome i Safari, pozwala na przechowywanie informacji o karcie kredytowej w przeglądarce. Choć dzięki temu płatności online są szybkie i łatwe, może to również stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Nie należy przechowywać kodu zabezpieczającego (zwanego CVV). Twoja karta kredytowa ma na odwrocie trzycyfrowy kod bezpieczeństwa. Nie jest kłopotem wpisywanie tego ręcznie, gdy coś kupujesz, więc zdecyduj się nie przechowywać tego w żadnej przeglądarce.